atliekamas oro tarpo apsiltinimas


Apie 30-35 procentus visos namų šilumos yra prarandama dėl to, kad sienose yra palikti tušti oro tarpai. Tokių statinių sienose cirkuliuoja šaltas ir drėgnas oras, tai suteikia priešingą efektą, žiemą namas būna šaltas ir drėgnas, o vasarą jis perkaista. Įkaitęs oras pakyla į viršų pagal vidinę sienos dalį ir praranda šilumą per skirtingus smulkius tarpus, kurie yra mansardoje. Todėl, kai yra tušti oro tarpai būtų neracionalu apšildyti sieną iš išorės, kadangi tai suteikia tik estetinį efektą. Tuo labiau, kad  išorinis šiltinimas gali kainuoti 4-5 kartus brangiau, nei oro tarpų užpildymas sienoje. Kaip vyksta sienų oro tarpo šiltinimas? Tai yra klausimas į kurį tiesiog būtina atsakyti. Kai yra atliekamas oro tarpų šiltinimas iš išorinės pusės, sienose yra išgręžiamos nedidelę skylės per kurias yra įpurškiama šiltinimo metu naudojama medžiaga. Tada, kai visi tarpai, kurie yra tarp sienų užpildomi, skylės užpildomos su specialaus mišinio pagalba, kuris yra tam tikros spalvos. Jei išorinės sienos jau yra padengtos apdailos medžiagos, tokiu atveju oro tarpų šiltinimas gali būti atliekamas per vidines namo sienų dalis. Oro tarpo šiltinimas yra atliekamas be statinio konstrukcijos išvystymo. Dažniausia visi darbai yra atliekami per 1-2 dienas. Yra taikomos tam tikros rekomendacijos, kai yra atliekamas išorinis sienų šiltinimas yra būtina apšildyti oro tarpus, net jei jie yra nedideli. Tai gali padidinti  terminį sienų pasipriešinimą. Tikrai nėra labai retas atvejis, kai sienos nešąla, jos nesudrėksta ir nepasidengia grybeliu, nuo jų tiesiog dvelkia šalčiu ir yra sukuriamas skersvėjo pojūtis. Toks diskomfortas atsiranda, kai vidinė oro temperatūra ir vidinis sienos paviršius sudaro daugiau nei 4 laipsnius

Priežasčių kodėl vidiniame sienų paviršiuje bus žemiau normos gali būti net kelios, tai netinkamas šildymo sistemos darbas, tai sienų sudrėkimas arba įprastas brokas, kuris yra atliekamas projektavimo stadijoje arba, kai yra statomas namas. Pavyzdžiui, šalta gali būti siena, kuri yra nukreipta į laiptinę. Ji pradžioje buvo projektuojama kaip vidinė siena, kuri skiria dvi patalpas, oro temperatūra gali būti maždaug vienoda. Šaltomis gali būti išorinės sienos, kurias statant buvo padarytas brokas, pavyzdžiui, tarpai gali būti užpildomi įvairiomis šilumą izoliuojančiomis putomis. Pats paprasčiausias būdas kaip gali būti atliekamas šaltas ir sausas šiltinimas tokiu atveju reikia pabrėžti žodį sausas. Reikia, kad oro tarpai būtų apšildomi tokiu būdu, kad būtų pasiekiamas labai didelis efektyvumas ir tada jau sienos taip nedvelks šalčiu. Labai svarbu atsakyti į klausimą: kaip vyksta sienų oro tarpo šiltinimas.

Jei šis šiltinimo būdas jums atrodo nepriimtinas, tokiu atveju galite pasirinkti ir kitą šiltinimo būdą, kuris jums bus tinkamesnis. Kai yra naudojamas plonas šilumą izoliuojančios medžiagos sluoksnis, tokiu atveju reikia, kad medžiaga nešaltu. Oro tarpų šiltinimas turi būti atliekamas neleidžiant susidaryti kondensatui, pageidautina, kad viskas  būtų tinkamai apskaičiuojama. Kaip vyksta sienų oro tarpo šiltinimas praktiškai visada yra būtina išvengti kondensato kaupimosi. Kai yra naudojama plona šiltinimo medžiaga be jokių abejonių išauga tikimybė, kad pradės kauptis kondensatas. Geriau jei oro tarpai bus uždaryti, tačiau jie turėtų būti atviri šalia grindų ir lubų, tačiau vidinei apdailai tai yra labai sudėtingai išsprendžiama užduotis. ventiliacijos angos labai prastai dera su patalpos interjeru. Jei bus tinkamai apšildyti oro tarpai be jokių abejonių jūsų namuose bus kur kas šilčiu.

https://www.youtube.com/watch?v=s9bPuUUbBv8